Wstęp do edukacji seksualnej | Sex Education

Wstęp do edukacji seksualnej | Sex Education

Netflix.com

Nowy sezon Sex Education skłonił nas do kilku przemyśleń. Zapoznajcie się z naszymi odczuciami po obejrzeniu tego serialu!

Sex Education jest wyreżyserowanym przez Laurie Nunn komediodramatem w formie serialu, dostępnym do obejrzenia na Netflixie. Skąd się wzięła jego niezwykła popularność, zwłaszcza wśród młodzieży?

Komfortowa edukacja

Cóż, serial w dość lekki i przyjemny sposób rozwiewa tajemnice związane z seksem - informacje przeplecione życiem nastolatków, to ciekawsza forma edukacji niż nudne, nieaktualne i często mało rzetelne lekcje wychowania do życia w rodzinie w szkole.

Zdrowie to podstawa

Brytyjski serial opowiada o niecodziennym życiu Otisa, szesnastolatka z liceum, który prowadzi w szkole płatną poradnię psychologiczno-seksulaną w tajemnicy przed nauczycielami i matką, która jest seksuolożką - celebrytką. Dzięki dynamicznie opowiedzianym historiom głównego bohatera i jego przyjaciół, możemy zgłębić się w podstawowe zasady na których opiera się stosunek seksualny, np. na wzajemnym zaufaniu, higienie czy środkach antykoncepcyjnych. Oprócz tego wyraźnie zaznaczony jest wątek homoseksualny, związany z częstym prześladowaniem w szkole i lawirowaniu między swoją seksualnością, a życiem społecznym. Oprócz tematów tabu, które po obejrzeniu dwóch dostępnych sezonów tego tytułu przestają nimi być, serial celebruje miłość, która nie ma barier, a także niezwykle ważną przyjaźń. Genialnie przedstawiono postać Adama, szkolnego dręczyciela, który okazuje się mieć jednak odrobinę współczucia. To w sezonie drugim Sex Education dowiemy się więcej o jego stosunkach z rodziną i znajomymi, mającymi wpływ na jego zachowanie wobec osób z którymi obcuje. Jest to moim zdaniem bardzo trafny opis psychiki takiego szkolnego łobuza, który tak naprawdę boi się odrzucenia. Obsada aktorska została dobrana na medal - wygląd postaci idealnie współgra z historią, którą bohaterowie mają do opowiedzenia. 

Scena z serialu Sex Education.
Fot. Netflix.com

Generalnie bez zastrzeżeń

Serial zwraca uwagę na wagę rodziny, zdrowe podejście do tematyki seksualnej, czasem przez trochę wulgarne i toporne porównania, ale jakże przyjemnie opowiedziane. Z pewnością Sex Education sprawi, że zbyt szybko nie wylogujecie się ze swojego konta na Netflixie.

"Virgin River" - czy jeszcze czymś zaskoczy? "Virgin River" - czy jeszcze c...

Czy nowe odcinki "Virgin River" wzbudzą w widzach jeszcze ja...

Liebe zum Vaterland | Charité na wojnie Liebe zum Vaterland | Charité...

Serial szczególnie poruszający, który nakręcono w celu przed...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!