"Mare z Easttown" - recenzja nowego miniserialu HBO

"Mare z Easttown" - recenzja nowego miniserialu HBO

krytykapolityczna.pl

Kate Winslet w zupełnie nowej roli, jako szeryf małego miasteczka.

Zmęczona głośną sprawą zaginięcia młodej dziewczyny społeczność Easttown, wciąż nie czuje się bezpiecznie. Mare Sheehan (Kate Winslet) wie, że jest jedyną nadzieją na to, by w miasteczku znów każdy mógł sobie zaufać. Chroniąc innych, próbuje zagłuszyć swój własny żal i wyrzuty sumienia, spowodowane rodzinną tragedią.

Doskonała współpraca

Serial powstał we współpracy świetnych twórców filmowych. Craig Zobel, Brad Ingelsby i Ben Richardson wspólnie stworzyli zamkniętą historię zawartą w siedmiu odcinkach miniserialu. To wyróżnia tę pozycję na tle licznych świetnych seriali, które zostały kontynuowane. Kate Winslet oprócz tego, że wcieliła się w postać głównej bohaterki, została jednym z producentów serialu.

Produkcja powstała w 2021 roku i nie jest przewidziana jej kontynuacja. Według twórców zakończenie historii po siedmiu odcinkach jest najlepszym rozwiązaniem, ponieważ ich zamiarem było stworzenie opowieści, która zostawi postaci dokładnie w tym miejscu, w którym finalnie się znalazły. Widz dostać miał jedną mocną i dokończoną opowieść.

Nieustępliwa detektyw i towarzyszka

Mare jest twardą, małomiasteczkową detektyw. Mieszkańcy Easttown wiedzą, że mogą na niej polegać, o każdej porze dnia i nocy. Fakt, że wszyscy w miasteczku bardzo dobrze się znają, na pewno nie ułatwia jej pracy. Jej otwartość często bywa mocno wykorzystywana. 

Oprócz ciężkiej pracy, jaką wykonuje, Mare boryka się z poważnymi problemami rodzinnymi. Wraz z matką wychowuje swoją nastoletnią córkę oraz wnuczka, małego Drew. Syn Mare, który był ojcem Drew, popełnił samobójstwo. Kobieta musi stoczyć walkę o prawa rodzicielskie z narkomanką po odwyku, która jest matką chłopczyka. Na pewno nie pomaga jej w tym fakt, że rozstała się z mężem, który bardzo szybko ułożył sobie życie na nowo z inną kobietą. Mare musi podejmować decyzje, na które wcale nie ma ochoty, a swoją racjonalną postawą rani najbliższych.

fot. antyweb.pl

Przerażające morderstwo

Fabuła serialu w głównej mierze oparta jest na sprawie zabójstwa nastoletniej matki Erin McMenamin (Cailee Spaeny), która przed śmiercią miała styczność z prawie każdym mieszkańcem miasteczka. W gronie podejrzanych znalazł się nawet ksiądz z niezbyt wzorową przeszłością. Sprawa ta może być również powiązana z innymi dotąd nierozwiązanymi sprawami dotyczących zaginięć. Postać Mare nieprzerwanie jest postacią czołową. Fabuła skupiona jest na niej. Widz oprócz jej życia zawodowego, zna wszystkie najgorsze i najcięższe sytuacje, z jakimi musiała zmierzyć się w życiu prywatnym.

Mare jest raczej indywidualistką, dlatego gdy zostaje jej przydzielona pomoc w postaci drugiego detektywa (Evan Peters), nie jest zachwycona. Jednak tutaj widz może być bardzo zaskoczony tym, co wyniknie z ich współpracy, zważywszy na to, jak bardzo dominującą postacią jest Mare.

fot. img.ppe.pl

Policjantka często musi działać wbrew sobie, aby dobrze wykonywać swoje obowiązki. W kluczowych sytuacjach nie może być wspierającą mamą, babcią, a tym bardziej przyjaciółką. 

Z całą pewnością stwierdzam, że jest to jedna z najlepszych pozycji kryminalnych dostępnych na platformie HBO. Kim naprawdę jest morderca, można domyślić się dopiero w ostatnim odcinku I sezonu serialu. Widza dezorientują ciągłe zwroty akcji oraz pojawiające się kolejne fakty i dowody świadczące o przebiegu zbrodni.

Nie jest to tylko kolejny mroczny i trzymający w napięciu serial kryminalny. Jest w nim o wiele więcej. W dużej mierze do tego, że serial śmiało można określić wybitnym, przyczyniła się świetna gra aktorska Kate Winslet. Ta rola ukazała zupełnie inne możliwości aktorki, od tych, które już wcześniej były nam znane. Winslet stworzyła postać na wskroś wiarygodną.

Już teraz obejrzyj zwiastun tegorocznego hitu HBO!

 

 

 

Recenzja serialu Unorthodox Recenzja serialu Unorthodox

Historia młodej dziewczyny pochodzącej ze społeczności nowoj...

Kiedy Słońce zabija - recenzja serialu "Kierunek: noc" Kiedy Słońce zabija - recenzja...

Serial "Kierunek: noc" to dobra propozycja na wolne wieczory...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!