"The 100" - postapokaliptyczny świat

"The 100" - postapokaliptyczny świat

weareroyale

Jak poradzi sobie setka młodych kryminalistów, od których zależy los resztki ludzkości? Na postapokaliptycznej Ziemii wiele rzeczy może ich zaskoczyć, ale ich priorytetem zawsze będzie przetrwanie nie ważne z kim będą musieli się zmierzyć.

"The 100" (The Hundred) jest amerykańskim serialem telewizyjnym stworzonym na podstawie książki "Misja 100" autorstwa Kass Morgan, która odpowiadała także za scenariusz serialu wspólnie z Jasonem Rothenbergiem. Akcja produkcji rozpoczyna się na statku kosmicznym "Arka", którego kanclerz postanawia wysłać setkę nastolatków na Ziemię

Arka
(fot. dailymotion)

Ludzie z nieba

Mamy 2149 rok, 97 lat po wojnie nuklearnej, która spowodowała, że życie na Ziemi było niemożliwe. Resztka ludzkości przebywa na statku kosmicznym "Arka", na której panują rygorystyczne zasady. Przykładowo: każda rodzina mogła mieć tylko jedno dziecko lub dorośli przestępcy byli skazywani na śmierć, natomiast nieletni na więzienie. Z powodu kończących się zapasów władze są zmuszone znaleźć jakiekolwiek rozwiązanie. Postanawiają więc wysłać setkę młodych przestępców na opuszczoną przez nich planetę. Młodzież ma za zadanie sprawdzić, czy po tylu latach warunki na Ziemi pozwalają na jej ponowne zasiedlenie. Gdy nastolatkowie lądują, zaczynają od razu kolonizacje. Odkrywają, że ich planeta nadaje się do zamieszkania. Jednak sprawy się komplikują, gdy spotykają na swojej drodze ziemian, którzy nie są do nich ani trochę pozytywnie nastawieni. 

the100
(fot. medium)

Wrogowie czy przyjaciele?

Nastolatkowie wysłani w ramach misji na Ziemię porzucają wszystkie zasady. Jedynie Clarke (córka jednej z najważniejszych osób na "Arce") próbuje zrobić wszystko, aby skontaktować się z domem i sprowadzić swoją matkę. Początkowo pod przywództwem Bellamy'ego (jednego z głównych bohaterów) wszyscy zdejmują założone obroże (sami na to pozwalają albo są do tego zmuszeni), które miały dawać znać dorosłym o ich stanie życia. Młodzi kryminaliści postanawiają sami decydować o zasadach i żyć na Ziemi. Na swojej drodze niestety napotykają wiele przeszkód. Jedną z nich są ziemianie, a inną mieszkańcy Mount Weather. Pod presją będą musieli podjąć wiele decyzji takich jak: kto będzie ich przywódcą, komu można zaufać. Mamy tutaj do czynienia z prawdziwą szkołą przetrwania i naturą, która kryje za sobą wiele tajemnic. W pewnym momencie do setki dołącza reszta mieszkańców "Arki", którzy mają inne priorytety niż nasi młodzi bohaterowie. Kto okaże się dla przybyszów z nieba prawdziwym sojusznikiem? Ziemianie czy może mieszkańcy Mount Weather? Odpowiedzi na te pytania poznacie oglądając ten serial.

the100
(fot. hdqwalls)

Postapokaliptyczny świat

Jedną z największych zalet tej produkcji są bohaterowie. Spotykamy tutaj wiele różnorodnych postaci, które mają naprawdę odmienne charaktery i poczucie sprawiedliwości. Za wadę można uznać ich nagłe, drastyczne zmiany postępowania oraz przypadkowe decyzje. Warto zwrócić także uwagę na elementy takie jak: sceny walki, sceneria, dbałość o dekoracje, kostiumy i makijaż. Na naszą uwagę zasługują także aktorzy, których gra nie była ani trochę sztuczna. Były plusy serialu, więc czas na minusy. Cała fabuła opiera się na tym, że "ludzie z nieba" spotykają na swojej drodze kolejnego wroga, którego pokonują lub się z nim jednoczą, dla obydwu stron powodując wiele śmierci i zniszczenia. Mimo tego co wielu mówi nie uważam, że ta produkcja jest skierowana tylko do młodzieży. Mimo mojego wieku naprawdę przyjemnie oglądało mi się tą serię. Dlatego polecam ją wszystkim niezależnie od wieku! Na koniec dodam, że "The 100" ma siedem sezonów, które są dostępne do oglądania na serwisie Netflix. 

Historia radosnego rudzielca z Zielonego Wzgórza, czyli "Ania, nie Anna" Historia radosnego rudzielca z...

Wszyscy znamy historię Ani z Zielonego Wzgórza, a oto jej ni...

"Stewardesa" - recenzja serialu HBO "Stewardesa" - recenzja serial...

Gdy jej życie przewraca się do góry nogami, próbuje dowiedzi...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!