Mystic Po-pup Bar - mistyczna drama

Mystic Po-pup Bar - mistyczna drama

kdramapharma

Niezwykła właścicielka baru musi złagodzić urazy 100 000 dusz i pocieszyć je w ramach kary za grzechy z przeszłości, jednak nie jest to takie proste jak mogłoby się wydawać.

Drama „Mystic Po-pup Bar” to południowokoreański serial telewizyjny, który był emitowany w 2020 roku. Cała seria została oparta na popularnym webtoonie pod tytułem „Twin Tops Bar” autorstwa Bae Hye-soo. W głównych rolach spotykamy Yook Sung Jae’a wraz z Hwang Jung Eum. Hwang Jung wciela się w rolę Wol Joo, tajemniczej właścicielki baru na świeżym powietrzu, a Yook Sung przedstawia się nam jako Han Kang Bae’a, dorywczy pracownik  namiotu z jedzeniem.

Mystic Po-pup Bar
(fot. tumgir)

Tajemniczy Pojangmacha

W większych miastach południowej Korei często można zauważyć kolorowe, sporych rozmiarów namioty, w których jest możliwość zjedzenia ciepłej kolacji po pracy albo napicie się czegoś mocniejszego. W tym serialu jedno z takich miejsc prowadzi główna bohaterka, Weol-ju. Jednak nie jest to taki zwykły bar jak się wydaje na pierwszy rzut oka. Tylko nieliczni mogą go zauważyć, a jego właścicielka prowadzi go tak naprawdę z pewną misją. Mianowicie musi złagodzić urazy 100 000 dusz i pocieszyć je w ramach kary za grzechy z przeszłości. Wszystko przez wydarzenia, które miały miejsce 500 lat temu. Po tym, jak uzdrowiła następcę tronu poprzez swoje sny, została fałszywie oskarżona o uwiedzenie go i stała się celem zamachowca, który zabił jej matkę. Pogrążona w żalu popełnia samobójstwo na Świętym Drzewie, przez co traci ono swoją moc. Teraz aby nie została strącona do piekła rozwiązuje problemy innych ludzi. We wszystkim pomaga jej magiczny napój, który po wypiciu wprowadza klientów w sen. Następnie udaje się ona do ich snów, by na przykład dać nauczkę czyjemuś zboczonemu szefowi. Dodatkowo do pomocy otrzymała byłego policjanta zaświatów jako menadżera Gwi. Niestety mimo tego przybywa im bardzo mało nowych spraw. Jednak na ich drodze pojawia się ktoś kto może szybko zmienić ten stan rzeczy.

Mystic Po-pup Bar
(fot. hancinema)

Nowy pracownik

U progu baru naszej głównej bohaterki staje Han Kang-bae, młody pracownik supermarketu, który od zawsze miał specyficzną umiejętność. Z niewiadomych mu przyczyn potrafi zmusić ludzi do wyznania mu prawdy poprzez fizyczny kontakt z nimi. Niestety przeraża to wszystkich wokół niego przez co dystansuje się od innych. W zamian za pomoc, Weol-ju obiecała mu, że pozbędzie się niewygodnej dla niego zdolności. W ramach umowy ma przyprowadzić do niej 9 osób z problemami w ciągu miesiąca. Z początku odmawia przez wzgląd na to, że jego umiejętność może się jeszcze bardziej wzmocnić i nikt już nie będzie mógł mu pomóc. Po namowach i groźbach ze strony właścicielki baru postanawia spróbować pracy na okres próbny. Szybko zdaje sobie sprawę, że współdziałanie z tą kobietą nie będzie najłatwiejsze. Już przy pierwszym przypadku dochodzi pomiędzy nimi do konfliktu. Udaje się im jednak dojść do porozumienia. Po wielu przejściach Han Kang-bae podpisuje umowę i zaczynają oni tą niecodzienną współpracę. W międzyczasie na jaw wychodzą niespodziewane fakty, które jeszcze bardziej namieszają w jego życiu.

Mystic Po-pup Bar
(fot. hallyuwire)

Mistyczna drama

W tej produkcji mamy do czynienia z dwoma głównymi wątkami. W jednym poznajemy historię różnych ludzi i ich problemy, które rozwiązują nasi bohaterowie, a z drugiej obserwujemy losy Weol-ju, menadżera Gwi oraz Han Kang-bae. Warto zwrócić tutaj szczególną uwagę na każdy, pojedynczy, mniejszy wątek pobocznych postaci. Wielką zaletą tej serii jest fabuła, która jest dobrze dopracowana i naprawdę interesująca. Muzyka pasuje do tego dzieła, ale niestety nie zapadła mi w pamięci. Jeśli chodzi o grę aktorów to moim zdaniem nie ma się do czego przyczepić, bo jest na wysokim poziomie. Co do samych postaci są znakomicie skonstruowane i różnorodne, co zachęca do oglądania. Ważnym dodatkiem jest to, że w każdym odcinku coraz lepiej możemy poznawać głównych bohaterów tej dramy. Jeśli zachęciła Was ta recenzja to polecam obejrzeć jak najszybciej ten serial!

Zobacz tutaj

Link

Kobiety w radykalnej rzeczywistości islamu - recenzja serialu "Kalifat" Kobiety w radykalnej rzeczywis...

Szwedzkie dżihadystki, które pragną zmienić świat i żyć na w...

"Crash Landing on You" - dwa różne kraje, jeden naród "Crash Landing on You" - dwa r...

Piękna, młoda kobieta osiągająca sukcesy będzie wystawiona n...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!