"The Untamed" - świat kultywacji

"The Untamed" - świat kultywacji

filmdaily

Jak może potoczyć się życie kogoś kto po kilkunastu latach wraca do życia jednak w innym ciele? Może właśnie, dzięki jego pojawieniu się, uda się wyjaśnić naprawdę zagadkowe wydarzenia.

"The Untamed" to chińska drama, która była emitowana w 2019 rokuPowstała na podstawie ligh novelki "Mo dao zu shi" napisanej przez Mo Xiang Tong Xiu. Przenosimy się w niej do świata, w którym znajdziemy pełno osób kultywujących (osoby, które poprzez "czary" i miecze pozbywają się różnych potworów np. złych duchów, wodnych ghouli) oraz różnych sekt. Jak to już bywa oprócz zwykłej sztuki kultywacji istnieje również inna, a mianowicie demoniczna ścieżka, na którą zdarza się, że nieliczni przechodzą.

The Untamed
(fot. bajieyou)

Patriarcha Yiling

Jednym z głównych bohaterów tej serii jest Wei Wuxian (Ying), który jest synem Cangse Sanrena i Wei Changze. Niestety po śmierci rodziców pewien czas swojego dzieciństwa był zmuszony spędzić na ulicy. Na jego szczęście został przygarnięty przez przywódcę sekty Yunmeng Jiang i został wychowany wraz z jego dziećmi jak z prawdziwym rodzeństwem. Wei Ying od zawsze był bardzo psotliwy, mimo to był także naprawdę bystry, a dzięki swojej inteligencji zaczął wymyślać nowe techniki duchowe oraz niekonwencjonalne wynalazki. W wyniku przejścia na demoniczną ścieżkę z jednego z najbardziej obiecujących kultywujących stał się osobą znienawidzoną przez cały świat, a następnie zdobył tytuł Patriarchy Yiling. Niestety umarł podczas oblężenia kopców pogrzebowych, ale po kilkunastu latach został wskrzeszony przez rytuał ofiarny i wcielił się w ciało Mo Xuanyu. Nasz główny bohater ponownie na swojej drodze spotyka starych znajomych i dosyć szybko zostaje wplątany w coś, czego wolałby uniknąć.

The Untamed
(fot. veu)

Sekty kultywujące

W tym świecie mamy do czynienia z pięcioma głównymi sektami kultywującymi z czego każda z nich posiada swoje zasady i niezależne metody nauki. Niestety jedna z wcześniej wspomnianych sekt, a dokładniej Qishan Wen, postanawia przerwać równowagę. Przez swoje wygórowane ambicje wypowiada innym wojnę. Celem całej tej wojenki jest „metal Yin”, który dawno temu został rozdzielony przez swoją destrukcyjną moc. Tuż po pierwszych odcinkach cofamy się właśnie do tego czasu, a dokładniej do momentu gdy Wei Wuxian trafia na nauki do Zacisza Obłoków. Przez swój temperament szybko wdaje się w sprzeczkę z innym uczniem, który jest znany z bezwzględnego przestrzegania reguł, Lan Wan Zhanem. Mimo ich konfliktu, gdy do gry wchodzi coś większego szybko znajdują porozumienie. Można nawet powiedzieć, że z czasem stają się przyjaciółmi.

The Untamed
(fot. v.qq)

Tragiczne ambicje

Głównym wątkiem tej historii można z jednej strony powiedzieć, że jest przyjaźń Wei Yinga i Lan Zhana, a z drugiej są to wszystkie konflikty między sektami. Spotykamy się tutaj z dużą ilością scen akcji, jednak nie oczekujcie zbyt wygórowanych efektów. Muzyka, która występuje w tej produkcji jest idealnie dopasowana do momentów, które będziecie mogli zobaczyć. Warto zwrócić tutaj także uwagę na grę aktorów, która moim zdaniem jest na naprawdę wysokim poziomie. Mimo, że największe zainteresowanie wzbudza dwóch głównych aktorów (Xiao Zhan i Wang Yibo) to pozostali również przykuwają wzrok. Cała fabuła jest naprawdę dynamiczna przez co nie da się nudzić. Dlatego nie czekajcie, obejrzyjcie tą dramę już teraz!

Obejrzyj tutaj

Link

Serial, który przewidział wojnę w Ukrainie Serial, który przewidział wojn...

Czy jest inny tytuł, który mógł z taką dokładnością przewidz...

Recenzja serialu Unorthodox Recenzja serialu Unorthodox

Historia młodej dziewczyny pochodzącej ze społeczności nowoj...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!