Gunjou no Magmell - przyjemna przygodówka

Gunjou no Magmell - przyjemna przygodówka

blog.tanuki

Lubicie anime przygodowe, gdzie bohaterowie eksplorują nowe, nieznane miejsca? Jeśli tak, to koniecznie przeczytajcie ten artykuł!

Anime „Gunjou no Magmell” (Ultramarine Magmell) składa się z jednego sezonu, który zawiera 13 odcinków. Produkcja jest oparta na manhua (chiński odpowiednik mangi) została napisana i zilustrowana przez chińskiego artystę Dainenbyo. Za adaptację tej serii anime odpowiada japońskie studio Pierrot +. Serial przedstawia fikcyjną rzeczywistości, gdzie istnieje tajemnicza wyspa Magmell, której wielu ludzi podejmuje się eksploracji, ale niewielu udaje się wrócić żywym.

Magmell
(fot. randomc)

Tajemnicza wyspa

Magmell to wyspa, która 35 lat temu pojawiła się znikąd na środku Oceanu Spokojnego. Odkryto wtedy, że znajduje się na niej wiele nowych i tajemniczych gatunków roślin i zwierząt. Wielu ludzi zaintrygowała ta kraina i nie bacząc na niebezpieczeństwa ruszyli, by ją zbadać. W końcu zostali skuszeni przez wizję łatwego zarobku i odkrycie nowego świata. Niestety odsetek zaginionych lub zamordowanych w tej krainie jest naprawdę wysoki, dlatego istnieją specjaliści ratunkowi, którym przypisane jest jurysdykcja Magmell’u, a zwie się ich „wędkarzami”. Ten nowy kontynent został podzielony na kilka oddziałów i w miejscach, gdzie to możliwe postawiono bastiony, czyli miejsca bezpieczne od niebezpiecznych potworów. Dodatkowo kilka zwierząt udało się nawet udomowić, a takim przykładem jest procyk, który samym wyglądem przypomina konia lub kucyka. Ważny jest także fakt, że po wielu ofiarach  postanowiono, że aby udać się na tą wyspę potrzebna jest licencja, wyjątkiem są wędkarze, którzy nie muszą takowej posiadać. W końcu ich zadaniem jest ratowanie wszystkich odkrywców, oczywiście za ustaloną cenę.

Magmell
(fot animekayo)

Wędkarz Inyo

W tym świecie istnieją dodatkowo lachterzy, czyli osoby które potrafią tworzyć przedmioty siłą woli. Mimo tego, że naprawdę istnieją to większość uważa ich po prostu za legendę. Jednym z głównych bohaterów tego anime jest młody wędkarz, a zarazem lachter, Inyo. Drugą z pierwszoplanowych postaci jest jego pomocnica Zero, która podobnie jak on jest lachterem. W praktycznie każdym odcinku poznajemy nowych bohaterów, których historie możemy obejrzeć. Na początku zostają pokazane losy śmiertelnie chorego chłopca, który prosi głównego bohatera o pomoc. Jego celem jest odnalezienie swojego starszego brata, który zaginął w Magmell'u podczas poszukiwania rzadkiego owocu. Ta roślina posiada niezwykłe właściwości, ale krył się za tym straszny sekret. Inyo decyduje się pomóc temu chłopcu, a co wydarzy się podczas tej przygody dowiecie się już w pierwszym odcinku. Dodatkowo poznamy także trochę historii z przeszłości naszych głównych bohaterów. 

Magmell
(fot. indavideo)

Przyjemna przygodówka

W całym anime spotykamy się z jednym wątkiem głównym, jakim są przygody naszych bohaterów w Magmell’u. Jednak wszystko krąży tak naprawdę wokół Inyo i Zero, których pierwsze spotkanie możemy zobaczyć w późniejszych odcinkach tej serii. Jeśli chodzi o czołówkę to wpasowuje się w charakter tego dzieła, ale szczerze mówiąc nie zwróciła jakoś szczególnie mojej uwagi. Kreska tego dzieła jest kolorowa i przyjemna dla oka. Co do postaci to są naprawdę dobrze stworzone, bo każda historia nawet pobocznych bohaterów jest dobrze stworzona i zachęca do oglądania. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak potoczą się losy tego niezwykłego wędkarza i jego pomocnicy to nie czekaj i zacznij oglądać już teraz!

Obejrzyj tutaj

Netflix

"Dr. stone" - powrót do czasów kamiennych "Dr. stone" - powrót do czasów...

Wszyscy mieszkańcy Ziemi zostali przemienieni w kamień. Czy...

Moje Top anime romantyczne z 2017 roku Moje Top anime romantyczne z 2...

Jakie anime z gatunku romans były emitowane w 2017 roku? Prz...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!