Squid Game to hit. Netflix otwiera szampana.

Squid Game to hit. Netflix otwiera szampana.

Netflix

Globalne zainteresowanie koreańskim thrillerem „Squid Game” przyciągnęło więcej nowych klientów dla Netflixa, niż oczekiwano w ostatnim kwartale. Udziały największej na świecie usługi przesyłania strumieniowego wzrosły o 3%.

Po ostrym spowolnieniu w pierwszej połowie roku, Netflix zyskał 4,38 miliona subskrybentów przez okres od lipca do września. Analitycy z Wall Street są zaskoczeni - przewidywali 3,86 miliona nowych klientów.

Mała stagnacja

Netflix cieszył się w zeszłym roku boomem subskrybentów, ponieważ COVID-19 trzymał widzów w domu, ale wzrost zatrzymał się w pierwszej połowie 2021 roku. Jednocześnie konkurenci, w tym Walt Disney, Disney+, AT&T i HBO Max wzmocnili swoje oferty. 

czytaj więcej: Koniec Lucyfera

Netflix częściowo obwinia za tegoroczne słabości niewielką liczbę nowych programów spowodowanych przerwami w produkcji podczas pandemii.

Popularność rośnie

Squid Game” zadebiutowało 17 września i zaskoczył szefostwo, stając się według firmy najczęściej oglądaną oryginalną serią serwisu streamingowego.
Mroczny dramat opowiada historię ludzi, którzy walczą w śmiertelnie niebezpiecznej rywalizacji o spłatę zadłużenia finansowego.

Squid Game
Fot. Netflix

Serial znalazł się na szczycie listy oglądalności Netflix w wielu krajach, zapoczątkował sprzedaż różnych akcesoriów, m.in. dresów i trampek Vans, a także wzbudził zainteresowanie językiem koreańskim.

Wysokie oczekiwania

Oczekuje się, że podekscytowanie wokół "Squid Game" zwiększy się także w bieżącym kwartale. Netflix przewiduje, że do końca roku pozyska 8,5 miliona nowych klientów. Wyprzedza to prognozy branżowe - 8,33 miliona, ponieważ tempo nowych wydań przyspiesza.

Nadchodzące debiuty obejmują wysokobudżetowy film akcji „Red Notice” i drugi sezon dramatu fantasy „Wiedźmin”.

SEKS POWRACA NA SERWERY NETFLIXA SEKS POWRACA NA SERWERY NETFLI...

Jeszcze chwila, jeszcze moment! Już niedługo pojawi się trze...

Wybrane nowości na maj - Netflix Wybrane nowości na maj - Netfl...

Zobaczcie moje propozycje nowości na Netflixie. Które z nich...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!