Drugi sezon "Ty"

Drugi sezon "Ty"

Netflix

Oglądaliście już drugi sezon serialu "Ty" (You)? To idealna kontynuacja zmagań romantycznego mordercy. Nie możecie tego przegapić.

Pod koniec zeszłego roku mogliśmy cieszyć się już drugim sezonem serialu „Ty” – opowieści o romantycznym mordercy. Jeśli jeszcze nie czytaliście, koniecznie spójrzcie na moją recenzję pierwszego sezonu. Uwaga, pojawią się spoilery.

Bezlitosne porywy serca

Każdy z nas pewnie słyszał o błędach miłości – impulsywnie podjętych decyzji, a nawet po prostu głupich postanowieniach. Taki jest właśnie Joe Goldberg, który w porywie uczucia popełnia morderstwo. I to nie jedno. Kto oglądał pierwszy sezon na pewno wie, jak wyglądała cała jego droga od pierwszego do ostatniego odcinka. Na szczęście nowa część przedstawia nam inną historię. Przede wszystkim Joe musi uciec od popełnionych wcześniej błędów i swojej byłej dziewczyny – Candence. Ucieczka jednak staje się niemożliwa, gdy na drodze staje Love: nowa miłość.

Syndrom zbawcy i życie w fantazji

Joe dla miłości zrobi wszystko. Pokazał to w pierwszym sezonie, zrobił to samo w drugim. Co jednak, gdy nawet nowa kobieta zauważa, że żyje w fantazji i otoczył ją własnymi wyobrażeniami, ignorując rzeczywistość? Sprawy się komplikują, gdy okazuje się, że mamy do czynienia z kolejną zaburzoną osobą, która przejrzała głównego bohatera na wylot. I to dosłownie. Wszystkie jego sekrety wychodzą na jaw szybciej, niż możemy sobie to wyobrazić. I to właśnie jest w tym wszystkim piękne. Czy prawdziwa miłość nie polega na poznaniu kogoś i zaakceptowania właśnie takiego, jakim jest?  

Prawdziwa miłość do ostatniego odcinka

To właściwie idealne podsumowanie zakończenia sezonu. Kiedy wszystko zaczyna się układać, Joe i Love właśnie zamieszkali razem, spodziewają się dziecka, pojawia się nowy problem. Pojawia się „ona”, która może okazać się zwieńczeniem całej drogi głównego bohatera.

Cały sezon zaskakuje nas na każdym kroku: odkrywa czym potrafi być miłość. Nie tylko ta romantyczna ale też ta rodzeństwa i rodziców. Trudne relacje nie są przeszkodzą, jeśli tylko nie jest się w tym samemu, prawda? Ucieczka od przeszłości nie jest prosta. Na szczęście Joe nie jest sam i ma doskonałą motywację do działa. Osobiście z niecierpliwością czekam na 3 sezon, który pojawi się w 2021 roku.

"Ostre przedmioty" - recenzja 1 sezonu "Ostre przedmioty" - recenzja...

Serial na spokojne wieczory? Zdecydowanie tak: jeśli chcecie...

Najbardziej elitarna szkoła w Hiszpanii - Élite Najbardziej elitarna szkoła w...

Nowa drama młodzieżowa? A może tym razem chodzi o coś więcej...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!