"Człowiek, który wkradł się do Auschwitz" - książka, która poruszyła miliony

"Człowiek, który wkradł się do Auschwitz" - książka, która poruszyła miliony

Reuters

Kto z własnej woli mógłby się wkraść do Auschwitz? Na pewno zrobił tak brytyjski bohater, który postanowił powiedzieć o tym, co strasznego działo się za murami tego obozu.

Co prawda książka "Człowiek, który wkradł się do Auschwitz" miała premierę 8 lat temu, to jednak do dzisiaj jest o niej bardzo głośno. Nie powstałaby ona, gdyby nie niezwykłe spotkanie dwóch Brytyjczyków - byłego żołnierza, Denisa Aveya, i dziennikarza BBC, Roba Broomby'ego. To właśnie on spisał historię ponad 90-letniego byłego żołnierza. 

Wzruszająca historia prawdziwego człowieka

Książka "Człowiek, który wkradł się do Auschwitz" opowiada o człowieku, który postanowił dostać się do środka obozu koncentracyjnego. Każdy pewnie zdaje sobie sprawę, że były to czasy, w któych każdy pragnął jak najszybciej opuścić to miejsce. Jednak Avey, który był brytyjskim żołnierzem przebrał się w "pasiastą piżamę" i dwukrotnie zakradł do środka! 

Cała historia, co ciekawe, zaczęła się w Północnej Afryce. To właśnie tam Avey został i pojmany i przetransportowany do niemieckiego obozu jenieckiego E715 w Monowicach. Było to bardzo blisko obozu Auschwitz. On i jego współwięźniowie codziennie pracowali z żydowskimi więźniami i w ten sposób dowiedzieli się o wszystkim, co działo się w sąsiedzkim obozie. Wielokrotnie też na własne oczy widzieli, jak dochodziło tam do brutalnej dyscypliny i pobić niewinnych więźniów. Avey usłyszał prośbę, która odmieniła jego życie: jeśli przeżyje, miał opowiedzieć o tym, co się tam działo. To właśnie wtedy postanowił zamienić się z jednym z Żydów i przejść do kolumny prowadzącej do Auschwitz.

Książka czy prawdziwe wydarzenia

Człowiek, który wkradł się do Auschwitz” to książka stworzona na podstawie wywiadu Aveya z Robem Broomby’m. W tej niesamowicie historii dowiecie się więcej o brytyjskim żołnierzu, który z własnej woli przeszedł do obozu Auschwitz III-Monowitz, by móc zaświadczyć o wszystkim, co się tam wydarzyło.

 

Uczucie, muzyka i przeciwności losu Uczucie, muzyka i przeciwności...

Maybe Someday na pozór prosta i przewidywalna historia miło...

"Bezlitosne kobiety", silna płeć "Bezlitosne kobiety", silna pł...

Oto poradnik idealny na wszelkie, kobiece problemy.

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!