Shaman King - cudowny shounen

Shaman King - cudowny shounen

xtrafondos

Lubicie anime z gatunku shounen? Tym razem przygotowaliśmy dla Was recenzję klasyka z dzieciństwa wielu.

Seria "Shaman King", w Polsce znana jako "Król Szamanów" to popularne anime, które można było oglądać nawet na polskich telewizorach. Ta produkcja została wyemitowana w 2001 roku, ale niestety nie była ona wierną adaptacją mangi autorstwa Hiroyuki Takei’ego. Mimo tego zyskała naprawdę wielu fanów, którzy mimo braku fascynacji anime, uwielbiają tą serię.

Yoh Asakura
(fot. gta-trinity)

Yoh Asakura

Anime opowiada historię młodego Yoh Asakury, który jest szamanem, czyli osobą potrafiąca komunikować się z duchami. Główny bohater jest potomkiem szanowanego w świecie szamanów rodu. Od dziecka był szkolony przez swojego dziadka, Yohmei, aby mógł kiedyś wziąć udział w walce o tron króla szamanów. W związku ze zbliżającym się turniejem Yoh wyrusza na poszukiwanie swojego ducha stróża. W nowym miejscu zdobywa przyjaciela – Mantę (Mortiego), który pomaga mu więcej dowiedzieć o duchu samuraja, Amidamaru. Po odkryciu prawdy o historii byłego wojownika i pomocy mu w znalezieniu spokoju, Amidamaru oficjalnie zostaje duchem stróżem Yoh. Po jednej z walk do tego zespołu dołącza Anna, czyli narzeczona głównego bohatera, a zarazem medium. Ta dziewczyna za cel postawiła sobie zrobienie z naszego szamana Króla, a wszystko po to by mogła zostać jego pierwszą damą.

Shaman King
(fot. xtrafondos)

Król Szamanów

Turniej Szamanów to rywalizacja, która odbywa się co pięćset lat i biorą w niej udział wojownicy z całego świata. Oczywiście nie mamy tu do czynienia z normalnymi ludźmi tylko z szamanami, czyli tymi którzy są „ogniwem z zaświatami”. Posiadają oni niezwykłe moce, które pozwalają im łączyć się ze swoim Duchem Stróżem, tą umiejętność zwie się kontrolą ducha. Wraz z pojawieniem się gwiazdy Przeznaczenia turniej oficjalnie się rozpoczyna. Można go podzielić na kilka rund, a mianowicie: starcie ze członkiem rady w celu oceny umiejętności (można to nazwać kwalifikacjami), walkę z innymi szamanami (z czego trzeba wygrać dwie z trzech możliwych, aby przejść do kolejnego etapu), odnalezienie Doby Village oraz walki drużynowe. Do całego tego turnieju dochodzi tajemnica rodziny Asakurów, która naprawdę namiesza nie tylko w życiu naszego głównego bohatera.

Cudowny shounen

Cała fabuła skupia się jednym wątku głównym, jakim jest turniej o tron Króla Szamanów. W międzyczasie poznajemy historię wielu różnych bohaterów. Co do grafiki to mimo, że to anime ma już swoje lata to do tej pory uważam, że jest dobra. Sama animacja jest naprawdę na wysokim poziomie. Jeśli chodzi o muzykę to na szczególną uwagę zasługuje polski opening, który do tej pory gości w sercach wielu fanów, w tym moim. Co do postaci to mamy tutaj wielką różnorodność od pozytywnego obiboka do nastolatka wychowanego na słowach „niszcz albo zostaniesz zniszczony”. Dobrze pokazana została także przemiana niektórych bohaterów, co przypadło mi do gustu. Jedyne czego żałuję w tej serii to jej zakończenie, które do tej pory nie otrzymało kontynuacji. Jednak bardzo ciekawi mnie jak zostanie wszystko pokazane w nowej produkcji z 2021 roku, która ma pokazywać historię wiernie opartą na mandze. Co więcej mogę powiedzieć? Po prostu gorąco ją polecam!

Kiznaiver, czyli połączeni bólem Kiznaiver, czyli połączeni ból...

Siódemka uczniów nieznających się ze sobą, inna uczennica, k...

Moje Top anime z gatunku "Harem" z 2016 roku Moje Top anime z gatunku "Hare...

Jakie anime z gatunku harem były emitowane w 2016 roku? Prze...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!