"Crash Landing on You" - dwa różne kraje, jeden naród

"Crash Landing on You" - dwa różne kraje, jeden naród

cinemags

Piękna, młoda kobieta osiągająca sukcesy będzie wystawiona na wiele prób, by móc wrócić do domu i swojego życia.

"Crash Landing on You" to południowokoreański serial telewizyjny, który był emitowany od 14 grudnia 2019 do 16 lutego 2020 roku. Akcja tej produkcji jest ukazywana zarówno w Korei Północnej jak i Południowej.

Crash Landing on You
(fot. pantip)

Yoon Se-ri

Yoon Se-ri to młoda kobieta pochodząca z Korei Południowej, która nie ma dobrego kontaktu ze swoją rodziną. Wszystko dlatego, że ma dwójkę przyrodnich braci i macochę. Niestety albo i stety to ona z rodziny ma największy zmysł do interesów. Dowodem tego jest to, że sama rozkręciła działalność swojej firmy, która plasuje się wysoko na giełdzie. Komplikacje w jej życiu zaczynają się, gdy ojciec postanawia wybrać swojego następcę. Ku zaskoczeniu wszystkich wybór pada na Yoon Se-ri, czym nie jest zadowolone przyrodnie rodzeństwo. Przed przejęciem rodzinnego biznesu bohaterka wybiera się testować nowy produkt swojego autorstwa (sportową kolekcję). Z początku lot paralotnią wydaje się naprawdę pięknym wydarzeniem, ale matka natura stawia na jej drodze tornado, które wyprowadziło ją za granicę kraju. Gdy odzyskuje przytomność, poznaje żołnierza, który uświadamia jej, że wylądowała ona w Korei Północnej. 

Crash Landing on You
(fot. hk01)

Korea Północna

Ri Jeong-hyuk to północnokoreański żołnierz, który znajduje Yoon Se-ri. Początkowo bierze ją za szpiega, ale z biegiem czasu zmienia swoje zdanie. Postanawia własnymi siłami odesłać bohaterkę do jej ojczystego kraju, ponieważ gdyby wyszło na jaw, że przeniknęła podczas jego warty to wiele osób miałoby kłopoty. Wraz ze swoimi podwładnymi robi wszystko by osiągnąć ten cel. Głównej bohaterce ciężko odnaleźć się w zupełnie innej kulturze, ale powoli przyzwyczaja się do tej sytuacji. Mimo wielu różnic z czasem Ri Jeong-hyuk i Yoon Se-ri zakochują się w sobie. Jednak ich miłość nie będzie łatwa i z czasem będą musieli pokonać wiele przeciwności. Cała ich historia przeplata się z losami Seo Dan (córką bogatego właściciela domu handlowego i narzeczoną Ri Jeong-hyuk) i Gu Seung-jana (niedoszłyego narzeczonego Yoon Se-ri, który ukradł pieniądze jej bratu i uciekł do Korei Północnej) . Jak potoczą się dalsze wydarzenia? Tego dowiecie się oglądając ten serial.

Crash Landing on You
(fot. youtube @Lliah_19)

Dwa różne kraje, jeden naród

W tej produkcji mamy do czynienia z dwoma głównymi wątkami miłosnymi, w jednym poznajemy losy Ri Jeong-hyuk i Yoon Se-ri, a w drugim Seo Dan i Gu Seung-jana. Warto zwrócić szczególną uwagę na to jak została przedstawiona Korea Północna i pogratulować tego zamysłu twórcom. Pokazano tutaj ten kraj od ludzkiej strony i podkreślono, że żyją tam normalni ludzie tacy jak my. Producenci starają się żebyśmy zobaczyli jak wygląda codzienne życie w KRLD. Wielką zaletą jest to, że wszystko zostało odwzorowana w miarę autentycznie, bo przy produkcji pomagali uciekinierzy z Korei Północnej. Fabuła jest naprawdę dynamiczna, a ciekawe postacie nie dają nam się nudzić. Każdy nawet drugoplanowy czy mniejszy bohater podbił moje serce. Nie da się nie lubić podwładnych Ri Jeong-hyuk albo starszych kobiet z wioski. Na przekór tego, że nigdy nie interesowała mnie tematyka wojskowa to ta drama naprawdę bardzo mi się spodobała. Mimo, że z początku zarys fabuły wydawał mi się po prostu nudny to na pewno będę wracać do tego serialu. Więcej już nic nie dodam, po prostu obejrzyjcie i oceńcie sami!

 

"The 100" - postapokaliptyczny świat "The 100" - postapokaliptyczny...

Jak poradzi sobie setka młodych kryminalistów, od których za...

"The Girl Who Sees Smells" - drama fantasy "The Girl Who Sees Smells" - d...

Jak poradzi sobie dwójka młodych ludzi powiązana w jakichś s...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!