"Arrow" - miliarder, który został mścicielem

"Arrow" - miliarder, który został mścicielem

wallpaperaccess

Beztroskie życie Olivera, zmienia się, gdy po powrocie z wyspy zaczyna od walczyć dla dobra miasta.

Na Netflixie znajduje się wiele seriali z uniwersum DC i Marvela. “Arrow” jest amerykańskim serialem telewizyjnym stworzonym na podstawie serii komiksówGreen Arrow” wydawnictwa DC Comics. Akcja serii rozgrywa się w Starling City. Na ekranie możemy obserwować losy młodego miliardera, który przeżył katastrofę morską i po 5 latach wrócił do domu. Po powrocie do rodzinnego miasta postanawia walczyć ze złem i łapać przestępców. Ten serial jest połączeniem ze sobą kilku gatunków: dramatu, akcji i sci-fi.

oliver
(fot. jedi-counsel)

Oliver Queen

Przez większość swojego życia Oliver wpada w kłopoty: dużo imprezuje i żyje beztrosko. Wszystko zmienia się, gdy wybiera się na wycieczkę wraz ze swoim ojcem, Robertem Queen i siostrą swej dziewczyny, Sarą Lance. Podczas tej wyprawy ich jacht tonie przy wyspie Lian Yu. Na kajucie ratunkowej jego ojciec zastrzelił swojego współpracownika, a następnie popełnił samobójstwo. Wszystko po to, aby Oliver przeżył. Przed śmiercią Robert powierzył swojemu synowi listę osób, które zatruwają Starling City. Po wielu przeżyciach nasz główny bohater staje się odważny i dojrzały. Powróciwszy do domu stawia sobie jeden cel: uratować swoje miasto. Przywdziewa strój bohatera i zaczyna walczyć z korupcją i zepsuciem. Z początku jest nazywany przez wszystkich "Kapturem", ale po pewnym czasie zaczyna być nazywany "Strzałą".

arrow
(fot. wallhere)

Arrow - Strzała

Wszyscy są w szoku, gdy po 5 latach bez żadnych oznak życia Oliver wraca do Starling City. Do jego planów nie zalicza się jednak odpoczynek - od razu zaczyna działać, atakować skorumpowanych ludzi. Początkowo działa sam, ale w późniejszym czasie dołączają do niego: John Diggle (jego ochroniarz) oraz Felicity Smoak (znakomita informatyczka). Właśnie w ten sposób powstaje zespół Arrowa. W tej historii piękna jest miłość i troska głównego bohatera do bliskich mu osób. Prawdziwym zaskoczeniem dla widza może być scena, w której dowiadujemy się, że jego matka jest zamieszana w intrygi tego miasta. Prawdziwy mistrz łuku nie spocznie dopóki nie wypełni ostatniej woli swojego ojca

greenarrow
(fot. reddit)

Serial pełen akcji

Głównym wątkiem tego serialu jest dążenie Olivera do oczyszczenia miasta ze zła. Można powiedzieć, że tytułowy bohater posiada kilka twarzy: jest zarówno czarującym miliarderem, jak i nocnym mścicielem. W tej produkcji możemy także zauważyć urywki wspomnień, tego co spotkało Olivera podczas jego pobytu na wyspie, ale i poza nią, co moim zdaniem pozytywnie wpłynęło na jakość serii. W trakcie niektórych scen mamy do czynienia z dynamiczną muzyką, co bardzo pasuje do charakteru tego dzieła. Znajdziemy tutaj wiele scen walki, które zostały przedstawione w realistyczny sposób. Jeśli lubicie tego typu serie, albo jesteście fanami uniwersum DC to nie czekajcie i zacznijcie oglądać już teraz!

"The Untamed" - świat kultywacji "The Untamed" - świat kultywac...

Jak może potoczyć się życie kogoś kto po kilkunastu latach w...

Kobiety w radykalnej rzeczywistości islamu - recenzja serialu "Kalifat" Kobiety w radykalnej rzeczywis...

Szwedzkie dżihadystki, które pragną zmienić świat i żyć na w...

Komentarze

Zapisz się do naszego newslettera

Zapisz się i otrzymuj jako pierwszy informacje o promocjach i nowościach!